|
|
|
|
Oktober
2018
Datum |
Klockan |
Händelse |
Förening
/ Distrikt / Förbund |
Plats
- Ort |
Mån |
1 |
|
|
|
|
Tis |
2 |
|
|
|
|
Ons |
3 |
|
|
|
|
Tor |
4 |
|
|
|
|
Fre |
5 |
20.00 |
Dans, Charlies |
Glada Gänget Höör
/ Hörby Frosta GDF |
Granbacken, Löberöd |
Lör |
6 |
19.30 |
Dans, Ingvar Fahst med Ola |
Ljunits GDF |
Erikslunds Bygdegård,
Gamla Lundavägen 772 |
Sön |
7 |
|
|
|
|
Mån |
8 |
|
|
|
|
Tis |
9 |
|
|
|
|
Ons |
10 |
|
|
|
|
Tor |
11 |
|
|
|
|
Fre |
12 |
|
|
|
|
Lör |
13 |
19.30 |
Dans, Svante & Co (mat/teckning) |
GDF Vårsol |
Folkets Park, Sjöbo |
Sön |
14 |
|
|
|
|
Mån |
15 |
|
|
|
|
Tis |
16 |
|
|
|
|
Ons |
17 |
19.00 |
Danskväll |
Kristianstad GDG |
Kulltorpet, Kristianstad |
Tor |
18 |
|
|
|
|
Fre |
19 |
|
|
|
|
Lör |
20 |
19.00
19.30 |
Dans, Kenrix
Dans, Rose-Maries |
GDF Friska Viljor
GDF Öresund, Lomma |
Folkets Hus, Teckomatorp
Dansrotundan, Lomma |
Sön |
21 |
|
|
|
|
Mån |
22 |
|
|
|
|
Tis |
23 |
|
|
|
|
Ons |
24 |
|
|
|
|
Tor |
25 |
|
|
|
|
Fre |
26 |
19.30 |
Dans, Christer Lundgren
(Kultis) |
Vildrosen Äsperöds
GDF |
Ramsåsa |
Lör |
27 |
19.30
19.00 |
Dans, Ajax
Dans, Källströms (höstfest/teckning) |
Df Svingen
Virvelvindens Dansförening |
Dansrotundan, Klagshamn
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra |
Sön |
28 |
|
|
|
|
Mån |
29 |
|
|
|
|
Tis |
30 |
|
|
|
|
Ons |
31 |
|
|
|
|
UPP
November
2018
Datum |
Klockan |
Händelse |
Förening
/ Distrikt / Förbund |
Plats
- Ort |
Tor |
1 |
|
|
|
|
Fre |
2 |
18.00 |
Höstfest, Kultisafton,
Kenneth & Co (mat/teckning) |
Gdf Rutan Eslöv |
Granbacken, Löberöd
|
Lör |
3 |
19.30
19.00 |
Dans, Källströms
Dans, Soppkväll / teckning, orkester kommer...INSTÄLLD! |
Ljunits GDF
GDV Ekeby |
Erikslunds Bygdegård,
Gamla Lundavägen 772
Flamman, Ekeby |
Sön |
4 |
|
|
|
|
Mån |
5 |
|
|
|
|
Tis |
6 |
|
|
|
|
Ons |
7 |
19.00 |
Danskväll |
Kristianstad GDG |
Kulltorpet, Kristianstad |
Tor |
8 |
|
|
|
|
Fre |
9 |
20.00 |
Dans, Christer Lundgren
trio |
Glada Gänget Höör
/ Hörby Frosta GDF |
Granbacken, Löberöd |
Lör |
10 |
19.30 |
Dans, Jackpots |
GDF Vårsol |
Folkets Park, Sjöbo |
Sön |
11 |
|
|
|
|
Mån |
12 |
|
|
|
|
Tis |
13 |
|
|
|
|
Ons |
14 |
|
|
|
|
Tor |
15 |
|
|
|
|
Fre |
16 |
|
|
|
|
Lör |
17 |
19.00
|
Dans, Jackpots (mat, teckning) |
GDF Friska Viljor |
Folkets Hus, Teckomatorp
|
Sön |
18 |
|
|
|
|
Mån |
19 |
|
|
|
|
Tis |
20 |
19.00 |
Träningsdans |
Vänner av Gammaldans,
Ystad |
Bromma Bygdegård,
Ystad |
Ons |
21 |
|
|
|
|
Tor |
22 |
|
|
|
|
Fre |
23 |
19.30
|
Dans, Jackpots (Höstfest)(mat/teckning)
Flyttad till 30/11 |
Df Svingen |
Dansrotundan, Klagshamn |
Lör |
24 |
19.30
11.15 |
Dans, Ajax
Dansstuga, Kenneth & Co (mat/teckning) |
GDF Öresund, Lomma
Vänner av Gammaldans, Ystad |
Dansrotundan, Lomma
Slimminge Bygdegård, Janstorp |
Sön |
25 |
|
|
|
|
Mån |
26 |
|
|
|
|
Tis |
27 |
19.00 |
Träningsdans |
Vänner av Gammaldans,
Ystad |
Bromma Bygdegård,
Ystad |
Ons |
28 |
19.00 |
Danskväll |
Kristianstad GDG |
Kulltorpet, Kristianstad |
Tor |
29 |
|
|
|
|
Fre |
30 |
19.30 |
Dans, Jackpots (Höstfest)(mat/teckning) |
Df Svingen |
Dansrotundan, Klagshamn |
Upp
December
2018
Datum |
Klockan |
Händelse |
Förening
/ Distrikt / Förbund |
Plats
- Ort |
Lör |
1 |
|
|
|
|
Sön |
2 |
|
|
|
|
Mån |
3 |
|
|
|
|
Tis |
4 |
|
|
|
|
Ons |
5 |
|
|
|
|
Tor |
6 |
|
|
|
|
Fre |
7 |
|
|
|
|
Lör |
8 |
19.30 |
Dans, Kenrix (Julbord/teckning) |
GDF Vårsol |
Folkets Park, Sjöbo |
Sön |
9 |
|
|
|
|
Mån |
10 |
|
|
|
|
Tis |
11 |
|
|
|
|
Ons |
12 |
|
|
|
|
Tor |
13 |
|
|
|
|
Fre |
14 |
|
|
|
|
Lör |
15 |
19.00 |
Dans, Sweedz |
GDF Friska Viljor |
Folkets Hus, Teckomatorp |
Sön |
16 |
|
|
|
|
Mån |
17 |
|
|
|
|
Tis |
18 |
|
|
|
|
Ons |
19 |
|
|
|
|
Tor |
20 |
|
|
|
|
Fre |
21 |
|
|
|
|
Lör |
22 |
|
|
|
|
Sön |
23 |
|
|
|
|
Mån |
24 |
|
|
|
|
Tis |
25 |
19.30 |
Dans, Ajax |
Df Svingen |
Dansrotundan, Klagshamn |
Ons |
26 |
18.00 |
Dans, Christer Lundgren
trio |
Virvelvindens Dansförening |
Grönadahl Bygdegård,
Vallåkra |
Tor |
27 |
|
|
|
|
Fre |
28 |
|
|
|
|
Lör |
29 |
|
|
|
|
Sön |
30 |
|
|
|
|
Mån |
31 |
19.30
19.00
19.30 |
Dans, Eric Arnolds (Nyårsafton)
Dans, Jackpot's Dans, Ajax (mat/teckning)
Flyttad till 25/12 |
GDF Öresund, Lomma
GDV Ekeby Df Svingen |
Dansrotundan, Lomma
Flamman, Ekeby Dansrotundan, Klagshamn |
Upp
|
|
|
|
|
|
|