KALENDER 2019, Kvartal 2
Sidan uppdaterad 2018-12-15 | Webmaster
 
 

April 2019

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Mån
1
     
Tis
2
     
Ons
3
     
Tor
4
     
Fre
5
20.00
Dans, orkester ej klar Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
6
19.30
Dans, Jackpots Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
7
     
Mån
8
     
Tis
9
     
Ons
10
     
Tor
11
     
Fre
12
     
Lör
13
19.00
19.30
Dans, Nordhs
Dans, Svante & Co
GDF Friska Viljor
GDF Vårsol
Folkets Hus, Teckomatorp
Folkets Park, Sjöbo
Sön
14
     
Mån
15
     
Tis
16
     
Ons
17
     
Tor
18
     
Fre
19
19.00
Dans, Nordhs (Påskbuffé, teckning) Virvelvindens Dansförening Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Lör
20
     
Sön
21
     
Mån
22
     
Tis
23
     
Ons
24
     
Tor
25
     
Fre
26
     
Lör
27
19.30
Dans, Ingvar Fahst (3) GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
28
     
Mån
29
     
Tis
30
19.00
Dans, Ajax (mat/teckning) GDV Ekeby Flamman, Ekeby

UPP

Maj 2019

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Ons
1
     
Tor
2
     
Fre
3
19.30
Dans, Kultis/kurs till CD Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
4
19.30
Dans, Svante & Co Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
5
     
Mån
6
     
Tis
7
     
Ons
8
     
Tor
9
     
Fre
10
20.00
Dans, orkester ej klar Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
11
19.30
Dans, Källströms (grisfest/teckning) Df Svingen Dansrotundan, Klagshamn
Sön
12
     
Mån
13
     
Tis
14
     
Ons
15
     
Tor
16
     
Fre
17
     
Lör
18
19.00
Dans, Ajax GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
19
     
Mån
20
     
Tis
21
     
Ons
22
     
Tor
23
     
Fre
24
     
Lör
25
     
Sön
26
     
Mån
27
     
Tis
28
     
Ons
29
     
Tor
30
     
Fre
31
     

Upp

Juni 2019

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Lör
1
19.30
Dans, Svantes (Grisfest) GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
2
     
Mån
3
     
Tis
4
     
Ons
5
     
Tor
6
     
Fre
7
     
Lör
8
     
Sön
9
     
Mån
10
     
Tis
11
     
Ons
12
     
Tor
13
     
Fre
14
     
Lör
15
Logdans Virvelvindens Dansförening Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Sön
16
     
Mån
17
     
Tis
18
     
Ons
19
     
Tor
20
     
Fre
21
     
Lör
22
19.30
Dans, Eric Arnolds GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
23
     
Mån
24
     
Tis
25
     
Ons
26
     
Tor
27
     
Fre
28
     
Lör
29
     
Sön
30
     

Upp