KALENDER 2020, Kvartal 1
Sidan uppdaterad 2020-02-04 | Webmaster
 
 

Januari 2020

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Ons
1
     
Tor
2
     
Fre
3
     
Lör
4
19.30
Dans, Sweeds Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
5
19.30
Dans, Ajax Arkelstorps GDG Arkelstorps Folkets Hus
Mån
6
     
Tis
7
     
Ons
8
     
Tor
9
     
Fre
10
20.00
Dans, Sweedz Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
11
19.30
Dans Jackpots GDF Vårsol Folkets Park, Sjöbo
Sön
12
     
Mån
13
     
Tis
14
     
Ons
15
     
Tor
16
     
Fre
17
     
Lör
18
19.00
19.00
Dans, Jackpots
Dans, Charlies (årsmöte)
GDF Friska Viljor
Df Svingen
Folkets Hus, Teckomatorp
Dansrotundan, Klagshamn
Sön
19
     
Mån
20
     
Tis
21
     
Ons
22
     
Tor
23
     
Fre
24
19.30
Gillesdansträff Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
25
19.30
Dans, Källströms GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
26
     
Mån
27
     
Tis
28
     
Ons
29
     
Tor
30
     
Fre
31
     

UPP

Februari 2020

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Lör
1
19.00
19.00
Dans, Charlies (mat/teckning)
Dans, Christer Lundgren (årsmöte)
Virvelvindens Dansförening
Ljunits GDF
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
2
     
Mån
3
     
Tis
4
     
Ons
5
     
Tor
6
     
Fre
7
20.00
Dans, Ingvar Fahst trio Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
8
19.30
Dans, Sweedz (årsmöte) GDF Vårsol Folkets Park, Sjöbo
Sön
9
     
Mån
10
     
Tis
11
     
Ons
12
     
Tor
13
     
Fre
14
19.00
Dans, Ola Oskarsson (årsmöte/mat/teckning) Hörby Frosta GDF Folkets hus, Hörby
Lör
15
19.00
Dans, Källströms (årsmöte/mat/teckning)
GDF Friska Viljor
Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
16
     
Mån
17
     
Tis
18
     
Ons
19
     
Tor
20
     
Fre
21
     
Lör
22
19.30
Dans, Sweedz (årsmöte) GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
23
     
Mån
24
     
Tis
25
     
Ons
26
     
Tor
27
     
Fre
28
19.30
Gillesdansträff Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
29
11.15
Dansstuga, Kenneth & Co (mat/teckning) Vänner av Gammaldans, Ystad Slimminge Bygdegård, Janstorp

Upp

Mars 2020

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Sön
1
     
Mån
2
     
Tis
3
     
Ons
4
     
Tor
5
     
Fre
6
     
Lör
7
19.00
19.30
Dans, Källströms
Dans, Ajax Ingvar Fahsts orkester
Virvelvindens Dansförening
Ljunits GDF
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
8
     
Mån
9
     
Tis
10
     
Ons
11
     
Tor
12
     
Fre
13
20.00
Dans, Källströms Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
14
19.30
Dans, Svante & Co GDF Vårsol Folkets Park, Sjöbo
Sön
15
     
Mån
16
     
Tis
17
     
Ons
18
     
Tor
19
     
Fre
20
20.00
Dans, Sweedz (mat/teckning) Df Svingen Dansrotundan, Klagshamn
Lör
21
19.30
19.00
Dans, Charlies
Dans, Sweedz, 2 personer
GDF Öresund, Lomma
GDF Friska Viljor
Dansrotundan, Lomma
Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
22
     
Mån
23
     
Tis
24
     
Ons
25
     
Tors
26
     
Fre
27
19.30
Gillesdansträff Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
28
19.00
Dans, Sweedz ork Vänner av Gammaldans, Ystad Slimminge Bygdegård, Janstorp
Sön
29
     
Mån
30
     
Tis
31
19.00
Träningsdans Vänner av Gammaldans, Ystad Bromma Bygdegård

Upp