KALENDER 2020, Kvartal 4
Sidan uppdaterad 2019-12-17 | Webmaster
 
 

Oktober 2020

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Tor
1
     
Fre
2
20.00
Dans, Svante & Co Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
3
19.00
19.30
Dans, Rent Drag (oktoberfest/teckning)
Dans, Ajax
Virvelvindens Dansförening
Ljunits GDF
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
4
     
Mån
5
     
Tis
6
     
Ons
7
     
Tor
8
     
Fre
9
     
Lör
10
19.30
Dans, Charlies (mat/teckning) GDF Vårsol Folkets Park, Sjöbo
Sön
11
     
Mån
12
     
Tis
13
     
Ons
14
     
Tor
15
     
Fre
16
     
Lör
17
19.30
19.00
Dans, Ajax
Dans, Jackpots
GDF Öresund, Lomma
GDF Friska Viljor
Dansrotundan, Lomma
Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
18
     
Mån
19
     
Tis
20
     
Ons
21
     
Tor
22
     
Fre
23
19.30
Gillesdansträff Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
24
19.00
Dans, Ingvar Fahst Df Svingen Dansrotundan, Klagshamn
Sön
25
     
Mån
26
     
Tis
27
     
Ons
28
     
Tor
29
     
Fre
30
     
Lör
31
     

UPP

November 2020

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Sön
1
     
Mån
2
     
Tis
3
     
Ons
4
     
Tor
5
     
Fre
6
     
Lör
7
19.00
19.30
Dans, Ingvar Fahst (Mårtens tema/teckning)
Dans, Sweedz
Virvelvindens Dansförening
Ljunits GDF
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
8
     
Mån
9
     
Tis
10
     
Ons
11
     
Tor
12
     
Fre
13
20.00
Dans, C-laget Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
14
19.30
19.30
Dans, Christer Lundgrens trio
Dans, Källströms
GDF Öresund, Lomma
GDF Vårsol
Dansrotundan, Lomma
Folkets Park, Sjöbo
Sön
15
     
Mån
16
     
Tis
17
19.00
Träningsdans Vänner av Gammaldans, Ystad Bromma Bygdegård
Ons
18
     
Tor
19
     
Fre
20
20.00
19.30
Dans, Sweedz (mat/teckning)
Gillesdansträff
Df Svingen
Vildrosen Äsperöds GDF
Dansrotundan, Klagshamn
Ramsåsa
Lör
21
19.00
Dans, Ajax (mat/teckning) GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
22
     
Mån
23
     
Tis
24
19.00
Träningsdans Vänner av Gammaldans, Ystad Bromma Bygdegård
Ons
25
     
Tor
26
     
Fre
27
     
Lör
28
11.15
Dansstuga, Kenneth & Co (mat/teckning) Vänner av Gammaldans, Ystad Slimminge Bygdegård, Janstorp
Sön
29
     
Mån
30
     

Upp

December 2020

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Tis
1
     
Ons
2
     
Tor
3
     
Fre
4
     
Lör
5
     
Sön
6
     
Mån
7
     
Tis
8
     
Ons
9
     
Tor
10
     
Fre
11
     
Lör
12
19.30
Dans, Sweedz (julbord) GDF Vårsol Folkets Park, Sjöbo
Sön
13
     
Mån
14
     
Tis
15
     
Ons
16
     
Tor
17
     
Fre
18
     
Lör
19
19.00
Dans, Christer Lundgrens trio GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
20
     
Mån
21
     
Tis
22
     
Ons
23
     
Tor
24
     
Fre
25
19.00
Dans, Ajax Df Svingen Dansrotundan, Klagshamn
Lör
26
18.00
Dans, Christer Lundgrens trio (glögg,pepparkaka) Virvelvindens Dansförening Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Sön
27
     
Mån
28
     
Tis
29
     
Ons
30
     
Tor
31
19.30
19.00
Dans, Eric Arnolds
Dans, Ingvar Fahst (mat/Nyårsfest)
GDF Öresund, Lomma
GDV Ekeby
Dansrotundan, Lomma
Härslövs Folketshus, Härslöv

Upp