KALENDER 2022, Kvartal 2
Sidan uppdaterad 2022-04-10 | Webmaster
 
 

April 2022

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Fre
1
     
Lör
2
19.30
Dans, Jackpots OBS! Inställt! Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
3
     
Mån
4
     
Tis
5
     
Ons
6
     
Tor
7
     
Fre
8
     
Lör
9
19.30
Dans, Nordhs GDF Vårsol Folkets Park, Sjöbo
Sön
10
     
Mån
11
     
Tis
12
     
Ons
13
     
Tor
14
     
Fre
15
19.00
Dans (teckning) Virvelvindens Dansförening Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Lör
16
     
Sön
17
     
Mån
18
     
Tis
19
     
Ons
20
     
Tor
21
     
Fre
22
     
Lör
23
19.00
19.00
Dans, Charlies
Dans, Christer Lundgrens trio
GDF Friska Viljor
GDF Öresund, Lomma
Folkets Hus, Teckomatorp
Dansrotundan, Lomma
Sön
24
     
Mån
25
     
Tis
26
     
Ons
27
     
Tor
28
     
Fre
29
19.00
Gillesdans Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
30
18.00
Dans, Ingvar Fahsts trio (mat/teckning) GDV Ekeby Härslövs Folketshus, Härslöv

UPP

Maj 2022

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Sön
1
18.00
Årsmöte Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Mån
2
     
Tis
3
     
Ons
4
     
Tor
5
     
Fre
6
     
Lör
7
19.00
Dans, Christer Lundgren Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
8
     
Mån
9
     
Tis
10
     
Ons
11
     
Tor
12
     
Fre
13
19.00
Gillesdans Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
14
19.00
Dans, Ingvar Fahst's trio Df Svingen Dansrotundan, Klagshamn
Sön
15
     
Mån
16
     
Tis
17
     
Ons
18
     
Tor
19
     
Fre
20
     
Lör
21
19.00
19.00
Dans, Ingvar Fahsts
Dans, Charlies (Grillfest)
GDF Friska Viljor
GDF Öresund, Lomma
Folkets Hus, Teckomatorp
Dansrotundan, Lomma
Sön
22
     
Mån
23
     
Tis
24
     
Ons
25
     
Tor
26
     
Fre
27
19.00
Kultis, Christer Lundgren Vänner av Gammaldans, Ystad Skurups Folkets Park
Lör
28
     
Sön
29
     
Mån
30
     
Tis
31
     

Upp

Juni 2022

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Ons
1
     
Tor
2
     
Fre
3
     
Lör
4
     
Sön
5
     
Mån
6
     
Tis
7
     
Ons
8
     
Tor
9
     
Fre
10
     
Lör
11
     
Sön
12
     
Mån
13
     
Tis
14
     
Ons
15
     
Tor
16
     
Fre
17
     
Lör
18
19.00
Logdans Virvelvindens Dansförening  
Sön
19
     
Mån
20
     
Tis
21
     
Ons
22
     
Tor
23
     
Fre
24
     
Lör
25
19.00
Dans, Ingvar Fahst's GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
26
     
Mån
27
     
Tis
28
     
Ons
29
     
Tor
30
     

Upp