KALENDER 2022, Kvartal 4
Sidan uppdaterad 2022-05-22 | Webmaster
 
 

Oktober 2022

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Lör
1
19.00
19.00
Dans. Orkester meddelas senare
Dans
Ljunits GDF
Virvelvindens Dansförening
Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Sön
2
     
Mån
3
     
Tis
4
     
Ons
5
     
Tor
6
     
Fre
7
     
Lör
8
     
Sön
9
     
Mån
10
     
Tis
11
     
Ons
12
     
Tor
13
     
Fre
14
     
Lör
15
19.00
Dans, Ingvar Fahsts GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
16
     
Mån
17
     
Tis
18
     
Ons
19
     
Tor
20
     
Fre
21
     
Lör
22
     
Sön
23
     
Mån
24
     
Tis
25
     
Ons
26
     
Tor
27
     
Fre
28
     
Lör
29
19.00
Dans, Christer Lundgrens trio GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
30
     
Mån
31
     

UPP

November 2022

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Tis
1
     
Ons
2
     
Tor
3
     
Fre
4
     
Lör
5
19.00
19.00
Dans. Orkester meddelas senare
Dans
Ljunits GDF
Virvelvindens Dansförening
Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Sön
6
     
Mån
7
     
Tis
8
     
Ons
9
     
Tor
10
     
Fre
11
     
Lör
12
     
Sön
13
     
Mån
14
     
Tis
15
     
Ons
16
     
Tor
17
     
Fre
18
     
Lör
19
19.00
Dans, Jackpots (mat, teckning) GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
20
     
Mån
21
     
Tis
22
     
Ons
23
     
Tor
24
     
Fre
25
     
Lör
26
19.00
Dans, Jackpots orkester GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
27
     
Mån
28
     
Tis
29
     
Ons
30
     

Upp

December 2022

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Tor
1
     
Fre
2
     
Lör
3
     
Sön
4
     
Mån
5
     
Tis
6
     
Ons
7
     
Tor
8
     
Fre
9
     
Lör
10
     
Sön
11
     
Mån
12
     
Tis
13
     
Ons
14
     
Tor
15
     
Fre
16
     
Lör
17
19.00
Dans, Nordhs GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
18
     
Mån
19
     
Tis
20
     
Ons
21
     
Tor
22
     
Fre
23
     
Lör
24
     
Sön
25
     
Mån
26
19.00
Dans Virvelvindens Dansförening Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Tis
27
     
Ons
28
     
Tor
29
     
Fre
30
     
Lör
31
18.00
19.00
Dans, orkester kommer senare (mat/teckning)
Dans, Erick Arnolds orkester
GDV Ekeby
GDF Öresund, Lomma
Härslövs Folketshus, Härslöv
Dansrotundan, Lomma

Upp