KALENDER 2019, Kvartal 1
Sidan uppdaterad 2019-01-18 | Webmaster
 
 

Januari 2019

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Tis
1
 
     
Ons
2
     
Tor
3
     
Fre
4
     
Lör
5
19.30
Dans, Ingvar Fahst trio Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
6
     
Mån
7
     
Tis
8
     
Ons
9
     
Tor
10
     
Fre
11
20.00
Dans, Charlies Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
12
19.30
Dans, Jackpots GDF Vårsol Folkets Park, Sjöbo
Sön
13
     
Mån
14
     
Tis
15
     
Ons
16
19.00
Dans Kristianstad GDG Kulltorpet, Kristianstad
Tor
17
     
Fre
18
     
Lör
19
19.00
Dans, Sweedz GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
20
     
Mån
21
     
Tis
22
     
Ons
23
     
Tor
24
     
Fre
25
19.30
Dans, Kultis till CD Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
26
19.30
19.00
19.00
Dans, Sweedz
Dans, Ajax (årsmöte 16.30)
Dans, Svante & Co (årsmöte)
GDF Öresund, Lomma
Virvelvindens Dansförening
Df Svingen
Dansrotundan, Lomma
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Dansrotundan, Klagshamn
Sön
27
     
Mån
28
     
Tis
29
     
Ons
30
19.00
Dans Kristianstad GDG Kulltorpet, Kristianstad
Tor
31
     

UPP

Februari 2019

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Fre
1
 20.00
Dans, Sweedz Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
2
19.30
Dans, Christer Lundgren (årsmöte) Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
3
     
Mån
4
     
Tis
5
     
Ons
6
     
Tor
7
     
Fre
8
19.30
Kultis, Manfred o Maria (årsmöte) DF Snapphanen Stoby Bygdegård, Stoby
Lör
9
19.30
Dans, Sweedz GDF Vårsol Folkets Park, Sjöbo
Sön
10
17.00
Dans, Anders & Co (Årsmöte kl. 15.30) 5:e gammal GDV Ekeby Flamman, Ekeby
Mån
11
     
Tis
12
     
Ons
13
19.00
Dans Kristianstad GDG Kulltorpet, Kristianstad
Tor
14
     
Fre
15
     
Lör
16
19.00
19.30
19.00
18.00
Dans, Jackpots (årsmöte, mat,teckning)
Dans, Källströms
Dans, Christer, Ola o Berit
Årsmöte
GDF Friska Viljor
GDF Öresund, Lomma
Df Svingen
Vildrosen Äsperöds GDF
Folkets Hus, Teckomatorp
Dansrotundan, Lomma
Dansrotundan, Klagshamn
Ramsåsa
Sön
17
     
Mån
18
     
Tis
19
     
Ons
20
     
Tor
21
     
Fre
22
19.30
Dans, Kultis/kurs till CD Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
23
19.00
11.15
Dans, Kenrix (Soppkväll, ej teckning)
Dansstuga, Kenneth & Co (Mat/teckning)
Virvelvindens Dansförening
Vänner av Gammaldans, Ystad
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Slimminge Bygdegård, Janstorp
Sön
24
     
Mån
25
     
Tis
26
     
Ons
27
     
Tor
28
     

Upp

Mars 2019

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Fre
1
     
Lör
2
19.30
Dans, Ajax Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
3
     
Mån
4
     
Tis
5
     
Ons
6
19.00
Dans Kristianstad GDG Kulltorpet, Kristianstad
Tor
7
     
Fre
8
20.00
Dans, Ingvar Fahst trio Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
9
19.00
Dans, Källströms GDF Vårsol Folkets Park, Sjöbo
Sön
10
     
Mån
11
     
Tis
12
     
Ons
13
     
Tor
14
     
Fre
15
     
Lör
16
19.00
19.30
Dans, Källströms
Dans, Nordhs
GDF Friska Viljor
GDF Öresund, Lomma
Folkets Hus, Teckomatorp
Dansrotundan, Lomma
Sön
17
     
Mån
18
     
Tis
19
19.00
Träningsdans Vänner av Gammaldans, Ystad Bromma Bygdegård, Ystad
Ons
20
19.00
Dans Kristianstad GDG Kulltorpet, Kristianstad
Tor
21
     
Fre
22
19.00
Dans, Sweedz (mat/teckning) Df Svingen Dansrotundan, Klagshamn
Lör
23
     
Sön
24
     
Mån
25
     
Tis
26
19.00
Träningsdans Vänner av Gammaldans, Ystad Bromma Bygdegård, Ystad
Ons
27
     
Tors
28
     
Fre
29
19.30
Dans, Kultis/kurs till CD Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
30
Dans, Ajax Vänner av Gammaldans, Ystad  
Sön
31
     

Upp