KALENDER 2019, Kvartal 4
Sidan uppdaterad 2018-12-15 | Webmaster
 
 

Oktober 2019

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Tis
1
 
     
Ons
2
     
Tor
3
     
Fre
4
     
Lör
5
19.30
Dans, Ajax Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
6
     
Mån
7
     
Tis
8
     
Ons
9
     
Tor
10
     
Fre
11
     
Lör
12
19.30
Dans, Ingvar Fahst GDF Vårsol Folkets Park, Sjöbo
Sön
13
     
Mån
14
     
Tis
15
     
Ons
16
     
Tor
17
     
Fre
18
     
Lör
19
19.00
Dans, Kenrix GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
20
     
Mån
21
     
Tis
22
     
Ons
23
     
Tor
24
     
Fre
25
19.30
Dans, Christer Lundgren (Kultis) Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
26
19.30
19.00
19.30
Dans, Christer Lundgrens trio
Dans, Ingvar Fahst (höstfest/teckning)
Dans, Ajax
GDF Öresund, Lomma
Virvelvindens Dansförening
Df Svingen
Dansrotundan, Lomma
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Dansrotundan, Klagshamn
Sön
27
     
Mån
28
     
Tis
29
     
Ons
30
     
Tor
31
     

UPP

November 2019

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Fre
1
     
Lör
2
19.30
Dans, Källströms Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
3
     
Mån
4
     
Tis
5
     
Ons
6
     
Tor
7
     
Fre
8
     
Lör
9
19.30
Dans, Sweedz GDF Vårsol Folkets Park, Sjöbo
Sön
10
     
Mån
11
     
Tis
12
     
Ons
13
     
Tor
14
     
Fre
15
     
Lör
16
19.00
19.30
Dans, Christer Lundgrens trio (mat/teckning)
Dans, Ajax
GDF Friska Viljor
GDF Öresund, Lomma
Folkets Hus, Teckomatorp
Dansrotundan, Lomma
Sön
17
     
Mån
18
     
Tis
19
     
Ons
20
     
Tor
21
     
Fre
22
19.30
Dans, Sweedz (mat/teckning) Df Svingen Dansrotundan, Klagshamn
Lör
23
     
Sön
24
     
Mån
25
     
Tis
26
     
Ons
27
     
Tor
28
     
Fre
29
     
Lör
30
     

Upp

December 2019

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Sön
1
     
Mån
2
     
Tis
3
     
Ons
4
     
Tor
5
     
Fre
6
     
Lör
7
     
Sön
8
     
Mån
9
     
Tis
10
     
Ons
11
     
Tor
12
     
Fre
13
     
Lör
14
19.30
Dans, Kenrix GDF Vårsol Folkets Park, Sjöbo
Sön
15
     
Mån
16
     
Tis
17
     
Ons
18
     
Tor
19
     
Fre
20
     
Lör
21
19.00
Dans, Jackpots GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
22
     
Mån
23
     
Tis
24
     
Ons
25
19.30
Dans, Ajax Df Svingen Dansrotundan, Klagshamn
Tor
26
18.00
Dans, Christer Lundgren trio (glögg o pepparkaka) Virvelvindens Dansförening Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Fre
27
     
Lör
28
     
Sön
29
     
Mån
30
     
Tis
31
19.30
19.00
Dans, Ingvar Fahst (3)
Dans, Jackpots (mat/teckning)
GDF Öresund, Lomma
GDV Ekeby
Dansrotundan, Lomma
Flamman, Ekeby

Upp