KALENDER 2020, Kvartal 2
Sidan uppdaterad 2020-02-14 | Webmaster
 
 

April 2020

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Ons
1
     
Tor
2
     
Fre
3
20.00
Dans, Charlies Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
4
19.30
Dans, Jackpots Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
5
     
Mån
6
     
Tis
7
     
Ons
8
     
Tor
9
     
Fre
10
19.00
Dans, Ajax Nya Jackpots (Påskbuffé/teckning) Virvelvindens Dansförening Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Lör
11
19.30
19.30
Dans, Ingvar Fahst (mat/teckning)
Dans, Rose-Maries (påskbuffé)
GDF Vårsol
Arkelstorps GDG
Folkets Park, Sjöbo
Arkelstorps Folkets Hus
Sön
12
     
Mån
13
     
Tis
14
19.00
Träningsdans Vänner av Gammaldans, Ystad Bromma Bygdegård
Ons
15
     
Tor
16
     
Fre
17
     
Lör
18
19.00
Dans, Ingvar Fahst GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
19
     
Mån
20
     
Tis
21
     
Ons
22
     
Tor
23
     
Fre
24
19.30
19.30
Kultisdans, Berit och Christer
Gillesdansträff
Vänner av Gammaldans, Ystad
Vildrosen Äsperöds GDF
Slimminge Bygdegård, Janstorp
Ramsåsa
Lör
25
19.30
Dans, JackPots GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
26
     
Mån
27
     
Tis
28
19.00
Träningsdans Vänner av Gammaldans, Ystad Bromma Bygdegård
Ons
29
     
Tor
30
19.00
Dans, Ajax Manfred och Martin 2/3 Sweedz (mat/teckning) GDV Ekeby Härslövs Folketshus, Härslöv

UPP

Maj 2020

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Fre
1
     
Lör
2
19.30
Dans, Källströms (60-årsjubileum) Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
3
     
Mån
4
     
Tis
5
     
Ons
6
     
Tor
7
     
Fre
8
20.00
Dans, Ajax orkester Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
9
19.00
Dans, Christer-Ola-Berit (grisfest/teckning) Df Svingen Dansrotundan, Klagshamn
Sön
10
     
Mån
11
     
Tis
12
     
Ons
13
     
Tor
14
     
Fre
15
     
Lör
16
19.30
19.00
Dans, Svantes (Grisfest)
Dans, Anders & Co
GDF Öresund, Lomma
GDF Friska Viljor
Dansrotundan, Lomma
Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
17
     
Mån
18
     
Tis
19
     
Ons
20
19.00
Kultisdans, Kenneth & Co Vänner av Gammaldans, Ystad Slimminge Bygdegård, Janstorp
Tor
21
     
Fre
22
     
Lör
23
     
Sön
24
     
Mån
25
     
Tis
26
     
Ons
27
     
Tor
28
     
Fre
29
     
Lör
30
     
Sön
31
     

Upp

Juni 2020

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Mån
1
     
Tis
2
     
Ons
3
     
Tor
4
     
Fre
5
19.30
Sommardans Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
6
     
Sön
7
     
Mån
8
     
Tis
9
     
Ons
10
     
Tor
11
     
Fre
12
     
Lör
13
19.00
Logdans Virvelvindens Dansförening Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Sön
14
     
Mån
15
     
Tis
16
     
Ons
17
     
Tor
18
     
Fre
19
     
Lör
20
19.30
Dans, Ingvar Fahst (3) GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
21
     
Mån
22
     
Tis
23
     
Ons
24
19.00
Träningsdans, grillning Vänner av Gammaldans, Ystad Bromma Bygdegård
Tor
25
     
Fre
26
19.30
Sommardans Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
27
     
Sön
28
14.00
Invigning Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Gröningen Marinan, Ystad
Mån
29
     
Tis
30
     

Upp