KALENDER 2024, Kvartal 2
Sidan uppdaterad 2024-02-06 | Webmaster
 
 

April 2024

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Mån
1
     
Tis
2
     
Ons
3
     
Tor
4
     
Fre
5
     
Lör
6
19.00
Dans, Ajax Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
7
     
Mån
8
     
Tis
9
     
Ons
10
     
Tor
11
     
Fre
12
     
Lör
13
19.00
Dans, Christer Lundgrens Trio med Berit och Ola Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Sön
14
     
Mån
15
     
Tis
16
     
Ons
17
     
Tor
18
     
Fre
19
19.00
Dans, kultis Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
20
     
Sön
21
     
Mån
22
     
Tis
23
     
Ons
24
     
Tor
25
     
Fre
26
     
Lör
27
19.00
Dans, Ajax GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
28
     
Mån
29
     
Tis
30
     

UPP

Maj 2024

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Ons
1
     
Tor
2
     
Fre
3
     
Lör
4
     
Sön
5
     
Mån
6
     
Tis
7
     
Ons
8
     
Tor
9
     
Fre
10
19.00
Gammaldanskväll, Christer Lundgren Vänner av Gammaldans, Ystad Slimminge Bygdegård
Lör
11
19.00
Dans, Ingvar Fahst´s orkester Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Sön
12
     
Mån
13
     
Tis
14
     
Ons
15
     
Tor
16
     
Fre
17
19.00
Dans, kultis Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
18
     
Sön
19
     
Mån
20
     
Tis
21
     
Ons
22
     
Tor
23
     
Fre
24
     
Lör
25
19.00
Dans, Christer Lundgrens ork GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
26
     
Mån
27
     
Tis
28
     
Ons
29
     
Tor
30
     
Fre
31
     

Upp

Juni 2024

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Lör
1
     
Sön
2
     
Mån
3
     
Tis
4
     
Ons
5
     
Tor
6
     
Fre
7
     
Lör
8
     
Sön
9
     
Mån
10
     
Tis
11
     
Ons
12
     
Tor
13
     
Fre
14
19.00
Dans, kultis Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
15
17.00
Logdans, Brogrens (grillad gris/ Teckning) Virvelvindens Dansförening Fjerrestad torp, Vallåkra
Sön
16
     
Mån
17
     
Tis
18
     
Ons
19
18.00
Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Småbåtshamnen, Ystad
Tor
20
     
Fre
21
     
Lör
22
19.00
Dans, Ingvar Fahst GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
23
     
Mån
24
     
Tis
25
     
Ons
26
     
Tor
27
18.30
Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Småbåtshamnen, Ystad
Fre
28
19.00
Sommardans, orkester ej klart Gdf Rutan Eslöv Trollsjön, Eslöv
Lör
29
     
Sön
30
     

Upp