KALENDER 2024, Kvartal 3
Sidan uppdaterad 2023-12-21 | Webmaster
 
 

Juli 2024

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Mån
1
     
Tis
2
     
Ons
3
     
Tor
4
18.30
Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Småbåtshamnen, Ystad
Fre
5
     
Lör
6
     
Sön
7
     
Mån
8
     
Tis
9
     
Ons
10
     
Tor
11
18.30
Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Småbåtshamnen, Ystad
Fre
12
19.00
Sommardans, Christer Lundgrens trio Gdf Rutan Eslöv Trollsjön, Eslöv
Lör
13
     
Sön
14
     
Mån
15
     
Tis
16
     
Ons
17
     
Tor
18
18.30
Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Småbåtshamnen, Ystad
Fre
19
     
Lör
20
     
Sön
21
     
Mån
22
     
Tis
23
     
Ons
24
     
Tor
25
18.30
Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Småbåtshamnen, Ystad
Fre
26
19.00
Sommardans, orkester ej klart Gdf Rutan Eslöv Trollsjön, Eslöv
Lör
27
     
Sön
28
     
Mån
29
     
Tis
30
     
Ons
31
     

UPP

Augusti 2024

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Tor
1
18.30
Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Småbåtshamnen, Ystad
Fre
2
     
Lör
3
     
Sön
4
     
Mån
5
     
Tis
6
     
Ons
7
     
Tor
8
     
Fre
9
19.00
Sommardans, orkester ej klart Gdf Rutan Eslöv Trollsjön, Eslöv
Lör
10
     
Sön
11
     
Mån
12
     
Tis
13
     
Ons
14
     
Tor
15
     
Fre
16
     
Lör
17
     
Sön
18
     
Mån
19
     
Tis
20
     
Ons
21
     
Tor
22
     
Fre
23
     
Lör
24
     
Sön
25
     
Mån
26
     
Tis
27
     
Ons
28
     
Tor
29
     
Fre
30
     
Lör
31
     

Upp

September 2024

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Sön
1
     
Mån
2
     
Tis
3
     
Ons
4
     
Tor
5
     
Fre
6
     
Lör
7
19.00
Dans, Robert Nilssons ork. (Grisfest) Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
8
     
Mån
9
     
Tis
10
     
Ons
11
     
Tor
12
     
Fre
13
19.00
Dans, kultis Vildrosen Äsperöds GDF Ramsåsa
Lör
14
     
Sön
15
     
Mån
16
     
Tis
17
     
Ons
18
     
Tor
19
     
Fre
20
19.00
Dans, Christer Lundgren Vänner av Gammaldans, Ystad Ej klart
Lör
21
     
Sön
22
     
Mån
23
     
Tis
24
     
Ons
25
     
Tor
26
     
Fre
27
     
Lör
28
19.00
Dans, C-Laget GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
29
     
Mån
30
     

Upp